W 1996 roku narodziła się w Polsce idea integracji firm i osób zajmujących się użytkowaniem dla celów turystycznych wszystkich kategorii podziemnych obiektów. W roku 1998 powstało Stowarzyszenie Podziemne Trasy Turystyczne Polski (SPTTP). Podstawowymi celami statutowymi SPTTP jest podnoszenie standardu tras i jakości obsługi turystów oraz właściwe usytuowanie podziemi na rynku turystycznym jako oryginalnego produktu „POLSKIE PODZIEMIA”.

 

WŁADZE

SPOŁECZNA  RADA  PODZIEMNYCH  TRAS  TURYSTYCZNYCH:

27.04.1996 – 24.04.1998 r.       

1. Józef PIKSA – TPM Głuszyca

2. Barbara ZAPADLINSKA – KS „Wieliczka” TT

3. Jerzy ROSZKIEWICZ – Jaskinia Wierzchowska

4. Józef TWOREK – Chełmskie Podziemia Kredowe

ZARZĄD  VI  KADENCJI  –  OD 16.03.2014 r.:

PREZES Jan Gustaw Jurkiewicz

WICEPREZES Tomasz Roszkiewicz

SKARBNIK Grażyna Leńczowska-Januszczyk

SEKRETARZ Jerzy Roszkiewicz

 

CZŁONKOWIE  ZAŁOŻYCIELE  STOWARZYSZENIA:

1. Józef TWOREK – Chełmskie Podziemia Kredowe

2. Grażyna DURKO – Chełmskie Podziemia Kredowe

3. Zbigniew URBAŃCZYK – Międzyrzecki Rejon Umocniony

4. Joachim SZLEGEL – Międzyrzecki Rejon Umocniony

5. Jerzy ROSZKIEWICZ – Jaskinia Wierzchowska

6. Wiesława KOŁODZIEJ – Jaskinia Wierzchowska

7. Stefan GWÓŹDŹ – Sztolnia „Czarnego Pstrąga”

8. Józef MOSZNY – Kopalnia Rud Srebronośnych

9. Józef PIKSA – Podziemne Miasto Głuszyca

10. Zdzisław ŁAZANOWSKI – Podziemne Miasto Głuszyca

11. Bogdan ROSICKI – Podziemne Fabryki Walimia

12. Kazimierz KRUK – Podziemne Fabryki Walimia

13. Marek SUSZYŃSKI – Jaskinia Niedźwiedzia

14. Mariola DZIUBA – Kopalnia Złota „Aurelia”

15. Jerzy KOSMATY – Muzeum Górnictwa Wałbrzych

16. Stanisław ZYDLIK – Muzeum Górnictwa Wałbrzych

17. Czesław LIS – Kopalnia Węgla Nowa Ruda

18. Elżbieta SZUMSKA – Kopalnia Złota Złoty Stok

19. Krzysztof SZEWCZAK – Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia

20. Zbigniew DMITROWSKI – Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia

21. Czesław ZYBAŁA – Neolityczna Kopalnia Krzemienia

22. Jerzy HASIAK – Jaskinia Raj

23. Paweł GROCHAL – Kopalnia Soli „Wieliczka” TT

24. Janusz KARPIŃSKI – Jaskinia Raj

25. Lidia PARCHEM – Groty Mechowskie

26. Grzegorz NOWICKI – Groty Mechowskie

27. Zygmunt FERDEK – Jaskinia Nietoperzowa

28. Jacek FERDEK – Jaskinia Nietoperzowa

29. Małgorzata SĘK – Kopalnia Soli „Wieliczka” TT

30. Jan Gustaw JURKIEWICZ – Skansen Górniczy „Królowa Luiza”

CZŁONKOWIE  ZWYCZAJNI:

1) Jan Gustaw Jurkiewicz – Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu

2) Tomasz Roszkiewicz – Jaskinia Wierzchowska Górna

3) Jerzy Roszkiewicz – Jaskinia Wierzchowska Górna

4) Leszek Lisiecki – MRU Pniewo

5) Grażyna Leńczowska-Januszczyk   –  Jaskinia Wierzchowska Górna

6) Stefan Gwóźdź – Jaskinia Wierzchowska

7) Zbigniew Rekuć – Fort Legionów Warszawa

8) Juliusz Szymański – Bunkier Konewka

9) Jerzy Okoński – Twierdza Toruń

10) Ewa Działowska- Neolityczna Kopalnia Krzemienia „Krzemionki” Ostrowiec Świętokrzyski

11) Ryszard Skałba – Twierdza Kostrzyn

12) Wioletta Lisowska – Podziemia Będzińskie

13) Jan Zienkowicz – Obiekt Schronowy (Szczecińskie Stowarzyszenie Poszukiwawcze)

14) Lucyna Jurkiewicz

15) Dominik Lulewicz

16) Anna Dąbek

17) Madelaine Touahri – Jaskinia Wierzchowska Górna

18) Katarzyna Hammer – Jaskinia Wierzchowska Górna

19) Elżbieta Szumska – Kopalnia Złota

 

CZŁONKOWIE  HONOROWI:

1) Józef Piksa

2) Czesław Lis +

3) Józef Moszny

4) Franciszek Gawor

5) Józef Tworek

TRASY  STOWARZYSZONE:

1) Jaskinia Wierzchowska Górna

2) Sztolnia „Królowa Luiza” w Zabrzu

3) Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego „Guido” w Zabrzu

4) Muzeum Miejskie „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej

5) Kopalnia Soli Kłodawa

6) Fort Legionów Warszawa

7) Muzeum Twierdzy Kostrzyn

8) Bunkier Kolejowy w Strzyżowie

9) Międzyrzecki Rejon Umocniony – trasa w Pniewie

10) Twierdza Toruń

11) Neolityczna Kopalnia Krzemienia „Krzemionki” Ostrowiec Świętokrzyski

12) Groty Nagórzyckie

13) Podziemia Będzińskie

14) Lubelska Trasa Podziemna

15) Podziemne Przejście Turystyczne w Jarosławiu

16) Kopalnia Złota

DOKUMENTY DO POBRANIA:

Statut Stowarzyszenia Podziemne Trasy Turystyczne Polski

Dokumenty dot. przystąpienia do stowarzyszenia:

Inne dokumenty: