12-14 KWIECIEŃ 2013 SPRAWOZDANIE Z XII OGÓLNOPOLSKIEGO FORUM W KOWARACH

Na całym świecie rośnie zapotrzebowanie na turystykę specjalistyczna -jedną z jej odmian jest turystyka podziemna. W 1996 roku narodziła się w Polsce idea integracji firm i osób zajmujących się użytkowaniem dla celów turystycznych wszystkich kategorii podziemnych obiektów. W roku 1998 powstało Stowarzyszenie Podziemne Trasy Turystyczne Polski [SPTTP]. Przedstawiciele podziemnych tras turystycznych wtedy po raz pierwszy ,,wyszli z podziemi”, by rozpocząć proces aktywnego, wspólnego pokazywania turystom skarbów Polski, ukrytych pod powierzchnią ziemi. Oparty na pasji pozytywnego działania, poparty wiedzą i praktyką o polskich podziemiach, ruch organizatorów turystyki w tych specyficznych obiektach, podjął jedyne w swoim rodzaju, pionierskie przedsięwzięcia na rzecz rozwoju i promocji produktu turystycznego ,,POLSKIE PODZIEMIA”.

W dniach 12-14 kwietnia 2013 roku w Kowarach odbyło się XII Ogólnopolskie Forum Podziemnych Tras Turystycznych Polski. Organizacja takich spotkań ma na celu przeprowadzenie obrad w duchu pogłębienia integracji i współdziałania na rzecz dalszego rozwoju polskich podziemnych atrakcji turystycznych ku pożytkowi całej branży turystycznej, regionów oraz każdej podziemnej trasy.

Organizatorami byli: Stowarzyszenie Podziemne Trasy Turystyczne Polski oraz Burmistrz Miasta Kowary. Honorowy Patronat nad Forum objęła Polska Organizacja Turystyczna.

 

WIĘCEJ INFORMACJI – CZYTAJ CAŁOŚĆ

Powrót do "Kronika"